Sybord, ett par, gustaviansk stil, Carl Löfving & Söner, 1960/70-tal.
Fanerat med bland annat mahogny och palisander. Intarsiadekor av kärve. Lådor med fackinredning. Stämpelmärkta. Längd 67, bredd 43, höjd 70 cm. Nyckel finns.
Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.