Aino Aalto, bord, O.Y. Huonekalu- ja Rakennustyötehdas A.B. 1900-talets mitt.
Ek. Längd 150cm bredd 85cm höjd 73cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Fläckar.