Förgylld, bronserad och bemålad. Spegelglas flankerat av halvkolonner, rakt krön med infälld av lunett och solfjäder samt tulpaner. Höjd 106, bredd 54 cm.
Smärre slitage. Bakstycke saknas. Sprickor. Ställvis dekorbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10