Spegel med konsollbord, rokokostil, 1900-talets mitt.
Förgylld och bronserad. Dekor i form av medaljong, akantus samt snäckformationer. Spegel höjd 136 cm, bredd 52 cm
Bord med skiva av kolmårdsmarmor. höjd 67 cm, bredd 50 cm.
Smärre slitage. Smärre skador på pastellage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.