Erik Höglund, karaffer, 2 st, Studioglas Strömbergshyttan, 1992.
Klarglas med dekor av medaljonger i blått. Etikettmärkta. Signerade E. Höglund 1992 Sg Strömbergshyttan och numrerade 398/1200 respektive 470/1200. Höjd 17,5 cm.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK