Jens Christian Deichmann, "Gamle Bekjendte Kjöbenhavn"
Mapp med 56 akvareller samt 1 tuschteckning. Akvarellerna signerade med monogram. Akvarell, vardera 22 x 11,5 cm. Mappen utförd av konstnären. Medföljer en beskrivning/förteckning över alla akvarellerna.
Monterade på kartong, gulnade, smärre skador.