Ilmari Tapiovaara, karmstolar, 4 st, "Kiki", modell 08952, Asko 1970-tal.
Stomme i förkromat stål, armlän med ek, fast stoppad klädsel med knappar. Sitthöjd 45 cm. Bredd 59 cm, totaldjup 48 cm, höjd 77 cm.
Bär tillverkarens etikett.
Slitage. Blekt klädsel. Ställvis märken på benen.