Göran Malmvall, stolar, 6 st, Karl Andersson & Söner, samt bord, 1900-talets andra hälft.
Stolar av furu med stoppad sits. Kopplad benställning. Etikettmärkta Karl Andersson & Söner Made in Huskvarna Sweden. Sitthöjd 44, höjd 98 cm. Bord av furu med oval skiva. Längd 180, bredd 90, höjd 70 cm.
Något slitage. Märken. Smärre fläckar.