Safir 0,97 ct enl gravyr, diamanter 0,83 ct enl gravyr, färg och klarhet ca G-H/VS, infattning mäter 19,5x6x4,4 mm, storlek ca 16/53,20, vikt ca 4,0 gram
Safir med smärre kantnagg och repor. Vitguldet med repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10