Armband, vitguld med halvpärla och rosenslipade- och gammalslipade diamanter
18K vitguld. Stämplad S&K, Sjögren & Komstadius Aktiebolag, Malmö 1938. Bredd framstycke ca 17 mm. Längd ca 17 cm. Två lösa länkbitar medföljer. Total vikt med lösa länkar 14,8 gram.
Personlig gravyr. Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor