Anna Billing, Kyrkoruin, troligen Sankt Olof, Visby.
Signerad. Olja på pannå. Bildyta 32,5 x 23 cm.
Mindre revor samt slitage över bildfältet.
Konstnärens kvarlåtenskap.Privatsamling, Stockholm.