Johann Baptist Homann, karta, Det Heliga Landet, Nürnberg ca 1720
'Iudaea seu Palaestina ob Sacratissima Redemtoris Vestigia Hodie dicta Terra Sancta Prout olim in Duodecim Tribus Divisa Separatis ab Invicem Regnis Iuda et Israel'. Handkolorerat kopparstick, bild 48 x 56,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Sedvanligt mittveck. Fläckar. Smärre skador, ett mindre hål. Förstärkta kanter.