Armband, ring samt brosch i guld med syntetiska färgskiftande safirer samt glas

Armband och ring i 14K guld med färgväxlande syntetiska safirer, armbandets stenar diameter 15,5 mm, infattningens höjd 10 mm, armbandets längd 18,3 cm, ringens infattning mäter 16,3x12,3x8,5 mm, ringstorlek ca 17,5/55, brosch av 8K guld med fasettslipat glas, 26x22x8 mm, total vikt 33,4 gram

Smärre repor. Smärre nagg.

Utropspris
3 000 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95