Christian Eriksson, skulptur, patinerad gips, signerad.
"Elof". Signerad Chr. Eriksson och daterad Arcueil 1901. Höjd 20 cm.
Ytsmuts. Skrapmärken. Patineringen något avskavd. Fläckar.