Erik Höglund, skulptur/vas, glas, Strömbergshyttan.
I form av tjurhuvud i rött, svart och blått mot klarglas. Signerad och numrerad "Strömbergshyttan HG - LP - MA Erik Höglund 36/350". Höjd 19,5 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK