Bestående av;
30 tallrikar diameter 25 cm,
21 tallrikar diameter 22 cm,
23 assietter,
12 djupa tallrikar,
1 skål,
2 kvadratiska skålar,
2 lövformade fat,
4 ovala uppläggningsfat längd 24-31-44 cm,
1 såsbåt,
1 terrin med lock,
1 terrin med lock
Bruksslitage. Nagg. Repor.