Oiva Toikka, jubileumskub för Notsjö Glasbruks 210 år, signerad och numrerad 10/210. Tillverkad år 2003.
Glasformation i vitt och blått, omsluten av gjutet, klart glas. Slipade sidor. Signerad "Nuutajärvi 210 v. Oiva Toikka Nuutajärvi 10/210". Märkt med tillverkarens etikett.
Längd 8,2 cm, bredd 6,5 cm, höjd 15,5 cm.
Helhetsintrycket är mycket gott.