Karl Jørgen Otteren, kandelaber, silver, Norge, sent 1900-tal
För tre ljus, med signatur Karl J Ottesen, med inskription under "Den norske stats oljeselskap a.s 1972-1997", höjd 27 cm, fylld fot.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10