Jägare till häst. Signerad Leÿ. Påskrift Deponirt. Terrakotta, höjd 44 cm (inklusive bas 49 cm).
Nagg på basen och hästens svans (med färgbortfall). Smärre ytslitage och skrapmärken.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10