Helmer Masolle, Porträtt föreställande Edna Nobel (1848-1921), olja på duk, signerat MasOlle och daterat 15.
Ovalt 55 x 43 cm.
Krackelyr. Dåligt spänd duk. Ramen med skador.
Proveniens
Familjen Nobel.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
4 000 SEK