Daum, fat samt bordsdekorationer, 3 st, Frankrike, 1900-talets andra hälft.
Pâte de verre och gjutet glas, i form av blad med skalbagge samt blommor i olika färger, matterad yta. Signerade Daum France, 10 x 8 cm och diameter 6,5 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.