Ring, med briljantslipad diamant 2,07 ct, medföljande IGI report
Diamant 2,07 ct, K/Vvs2 enligt medföljande IGI report, nr 528210328. 18K vitguld. Sidostenar två droppformade diamanter totalt ca 0,44 ct, ca H/Vs. 18K vitguld. Storlek 17/53. Vikt 3 gram.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.