Skulptur, patinerad metall, 1900-talets första hälft, otydligt signerad.
Stående kvinna iförd hatt och hållande i en kratta, monterad på bas i onyx. Otydlig signatur. Höjd 39 cm.
Smärre ytslitage. Märken. Krattan med skador/lagning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK