Sylvia Leuchovius, väggrelief, stengods, Rörstrand.
Blank glasyr i blått och grönt med dekor av stiliserad blomma. Signerad R SL Ateljé Sweden LA 60. Höjd 38,5, bredd 17,5 cm.
Smärre ytslitage. Nagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10