Cylinderformade ljuslyktor i glas målade med metallpigment. För ett ljus vardera. Signerade Skogsberg & Smart. Diameter 20 - 22,5, höjd 27,5 - 36,5 cm.
Ställvis ett visst yslitage. Repor/skrapmärken undertill.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.