Dyrlund & Smith, skrivbord, 1900-talets senare del.
Skrivbord av svartbetsat trä, med tre lådor i sargen, en av lådorna inredd. Runda ben av metall. Bredd 200, bredd 95, höjd 73 cm. En vitlackerad skiva medföljer, skivans mått 150 x 40 cm.
Smärre slitage men några repor. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.