Skålar, 2 st, silver, Porto, Portugal 1938-84. Ena stämplad Topazio.
Skål med rosenmotiv invändigt förgylld, diameter 11,5 cm, höjd 6 cm. Vikt ca 140 g.
Skål med pärldekorerad kant, TOPAZIO, diameter 18,5 cm, höjd ca 5 cm. Vikt ca 130,5 g.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.