Delvid förgylld och invändigt förgylld. Konande på kälad fot med vridna knäckar, pärlbård och stämplad lambrekäng, graverad dekor av girlander. Höjd 21, diameter 15 cm. Vikt 399 gram.
Smärre slitage. Mindre buckla vid mynning.
Auktionen avslutas
2 dagar 1 timme
300
27
28
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor