Matservis, 76 delar, flintgods, "Grön Anna", Rörstrand.
Tryckt blomsterdekor i grönt.
12 mattallrikar 24 cm
12 djup tallrikar 20,5 cm
4 förrättstallrikar 21 cm
26 assietter 18 cm
13 kaffekoppar med fat
Tekopp med fat
2 muggar
Tillbringare 14 cm
Såsskål 18 cm
4 uppläggningsfat/skålar 24-34 cm
Smärre slitage. Enstaka delar med krackelyr. En mattallrik med nagg. En djup tallrik med nagg. En assiett med nagg. Ett extra kaffefat medföljer. Tekopp med nagg, ett extra tefat medföljer. Muggar med nagg. Såsskål med nagg.