Bestående av 4 glas med kasad dekor av bladbård, på profilerade ben på rund fot. Höjd 12,5 cm; En dryckeskanna med lock, dekor av rutslipning. Höjd 12,5 cm; en pokal, ursprungligen med lock, fasettslipad dekor. Höjd 12 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ställvisa mindre nagg.