Saltkar samt skål, silver, Moskva, 1800-tal.

Saltkar med invändig förgyllning, dekorerat brätte med avfasade hörn, på fyra kulfötter, Moskva, otydlig årsstämpel. 9 x 6,5 x 3 cm, vikt 34 gram.

Rund skål på fot, Moskva 1857, med dekor av löv, diameter 8, höjd 5,5 cm, vikt66 gram.

Smärre bucklor och slitage.

Utropspris
2 500 SEK