Skrivskåp, rokokostil, troligen Åmells möbler, 1900-talets andra hälft.
Målat tvådelat skåp med vitrinöverdel. Nederdel med tre lådor och sned skrivklaff med bakomliggande lådinredning. Två flyttbara hyllplan. Bredd 104, djup 52, höjd 198 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.