Igor Cronsioe, fällstolar, 2 st, "Sudden Seat", numrerad 83/95, samt HC, Futura Gallery, Stockholm 1983, signerad.
Två polykromt lackerade fällbara stolar. Signerad med formgivarens namn, samt en numrerad. Sitthöjd 43-45 cm. Dimensioner hopfälld 84 x 50 cm.
Ställvis färgbortfall. Fläckar. Ställvis slitage.