Konande form med invändig förgyllning. Svisselerad dekor med kartuscher med initialer och Carl XIV Johans namnchiffer. Höjd 24 cm. Vikt 395 gram.
Åldersrelaterat slitage. Mindre bucklor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10