Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 197,5 x 137,5-141,5 cm, signerad IS.
Ljusmelerad botten med stiliserade blommor och medaljonger i benvitt, blekgult samt olika bruna, orange och persikofärgade nyanser.
En svag doft av djur. Något slitage och smutsig, fläckar. En skadad frans.