Elis Kauppi, Örhängen, 2 par, 14K guld och diamanter ca 0.005 ct tot. Kupittaan kulta, Åbo 1956 och 1960-tal.
Örhängen med diamanter Ø 9 mm. Örhängen utan diamanter 6 x 12 mm. Total vikt 4 g.
Smärre slitage. Deformerat bakstycke på ett örhänge.