Stengods. Turkos glasyr. Diameter 23 respektive 30 cm, höjd 9,5 respektive 12 cm. Vasens höjd 35 cm.
Smärre slitage och repor. Vasen med obetydliga glasyr nagg
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10