Gunnel Nyman, taklampor, 2 st, modell 81003, Idman 1940-tal.
Förnicklat skaft, opalglaskupa. Bär tillverkarens etikett. Total höjd 57-67 cm.
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Kupan med tillverkningsrelaterade märken. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10