14K guldboett och innerboett, plexiglas, ankargång. Klockkedja 14K guld, ryska stämplar.
Boettnr 39, 19839
Urverknr 19839
Innerboett nr 19837
Urtavla, innerboett och urverk märkt Chronometre.
Total vikt 182,7 g.
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Gravyr. Smärre slitage. Liten buckla.