Byrå med fyra lådor varav den översta med fällbar skrivklaff med bakomliggande lådinredning. Fanerad med mahogny. Beslag och forhylsor av mässing. Bredd 108, djup 52, höjd 88 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.