Bestående av;
1 skål på låg fot, G Nylund (2:ra sort), höjd 9 cm.
1 fat CH Stålhane, längd 28 cm (2:ra sort).
1 liten skål CH Stålhane, höjd 5 cm.
1 skål på fot, CH Stålhane unik daterad 49, höjd 14 cm
Bruksslitage. Andrasortering. Nötta kanter. Mynningsnagg. Glasyrmistor.