Halvar Frisendahl, bordslampa, patinerad brons, signerad och daterad 1919.
I form av kvinnofigur, signerad H. Frisendahl 1919, höjd ca 53 cm inkl gul plisserad tygskärm.
Lampmonteringen lite sned, elen ej kontrollerad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
4 000 SEK