Acke Hydén, signerad och daterad -89. Diptyk, bemålad masonit, plåt.
Utan titel. 120 x 18,5 x 36 cm och 120 x 19 x 33 cm.
Åldersrelaterat slitage. Anlupen.
Galleri Lång, Malmö.
Tom Böttiger Collection, Stockholm.
Acke Hydén är utbildad på Konstskolan Forum i Malmö och har bla varit projektledare för den konstnärliga utsmyckningen av Citytunneln i Malmö.