Fiskservis, 11 delar, "Fish", flintgods, Johnson Bros, England.
Tryckt handkolorerad dekor av fiskar.
7 tallrikar, längd 26 cm.
serveringsfat, längd 40 cm.
såsskål, längd 20 cm.
skål, längd 13 cm
karott med lock, längd 25 cm
Krackelyr. En mattallrik med nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.