Sam Larsson, karmstolar, 3 st, "Sam", för Dux sent 1900-tal
Kromad stomme med stoppad sits och rygg, sitthöjd 41, bredd 62, höjd 83 cm.
Bruksslitage. Något sliten klädsel/hål
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10