Spegel med konsolbord, bronserad dekor, bordet med marmorskiva. Bordets bredd 86, djup 32, höjd 45 cm. Spegeln 193 x 80 cm.
Smärre skador och slitage. Skivan med sprickor och smärre lagning. Skivan fastlimmad.