Marian Zawadzki, bordslampa, lergods, Tilgmans Kermik, signerad Marian och daterad 1957.
Polykrom glasyr med dekor av bland annat häger. Signerad Marian 1957 Tilgman's Keramik. Total höjd 64 cm.
Ej funktionstestad. Tillverkningsdefekter.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10