Gunnar Cyrén, bestickservis, 50 delar, "Nobel", Yamazaki.
"Nobel"-bestickservis
i stål och förgyllt stål, bestående av
7 matskedar, längd 19 cm.
11 matgafflar, längd 19,5 cm.
12 matknivar, längd 22 cm.
5 dessertknivar, längd 18,5 cm.
5 dessertgafflar, längd 16,5 cm.
5 dessertskedar, längd 16,5 cm.
5 kaffeskedar, längd 12,5 cm.
Flera nästintill nya, några med slitage, repor.