Inta Ruka, fotografi signerad a tergo.
"Jänis Pävulttis. Imants Pävulttis, Balvi. Latvija", 1986. Gelatinsilverfotografi 34,5 x 33 cm. Oramat.
Övre högra hörnet med hanteringsveck samt några repor.
Nedre vänstra hörnet mjukt.
Flertalet små retuscher på dörren, synliga i släpljus.
Fåtal obetydliga retuscher i de mörka partierna på väggen, synliga i släpljus.
Direkt från fotografen till nuvarande ägare.