ERIK WÖRTZ, skrivbord, "Exklusiv", IKEA, 1960's.
Fanerat med palisander. Tre lådor, skåp och utdragsskiva. Längd 150, bredd 78, höjd 73 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Smärre fläckar.